Önemli Duyuru

  • Tarih
  • Ekleyen
    Abdullah Özkan

DİTİB – Sosyal dayanışma Merkezi Cenaze Fonu, Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın kendilerinin veya hizmetlerden yararlanma imkanına sahip olan aile fetlerinin vefatı halinde, onların acılarını paylaşmayı, en acılı günlerinde yanlarında olmayı, destek ve yardımda bulunmayı kendisine şiar edinmiştir..

Cenazelerini vefat mahallinden alıp isalmi usul ve kaidelere göre techiz ve tekfinine yardımcı olmak gerekli resmi işlemleri halletttikten sonra Almanya veya Türkiye’ deki arzu edilen defin yerine kadar naklini sağlamak bu hizmetler ile ilgili çıkan masrafların karşılanmasına imkanlar dahilinde yardımcı olmak amacıyla 1992 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu günden bu güne hizmetlerini büyük bir özveri ile devam ettirmektedir. Böyle bir yardımlaşma ve Dayanışma fonuna (DİTİB – Cenaze Fonu) üye olmayan kardeşlerimiz varsa üye olmalarını tavsize ederiz.

Dünyaya gelen her insan kendisine takdir edilen ömür süresini tamamladıktan sonra bu fani dünyadan ebediyet alemine intikal eder. Bu süreçte cenaze fonu olarak tüm hizmet kalemlerimiz ile yanınızda olmaktan onur duyarız.

Üye olan kardeşlerimizin yıllık aidatlarını düzenli ödemeleri gerekmektedir. Üyelerimizden aile fertlerinde değişiklik olmuş olanlar, özellikle adres değiştirmiş olupta Köln’deki merkezimize bildirmeyenler telefon, mail veya posta yoluyla yeni adreslerini mutlaka bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde iletişimsizlikten ve ihmallerden kaynaklanan mağduriyetler yaşanmaktadır. DİTİB Cenaze fonu olarak hiç bir üyemizin mağdur olmasını, sıkıntı yaşamasını arzu etmeyiz.

Saygılarımızla bilgilerinize duyururuz.

Haberi Paylaş:

Güncel Duyurular